Jimmy Jib terazi biçiminde bir tarafında ağırlıkların yer aldığı diğer bir tarafında kameranın yer aldığı önemli mekanik sistemlerdir.
Özellikleri bakımından kullanım kolaylığı kazandırması bu sistemlerin tercih edilmesinde en büyük sebeplerden bir tanesidir. Jimmy jib kamera sistemleri 180 ve 360 derecelik yapıları ile boruları ile de ön plana çıkmaktadır.


Jimmy Jib’in borularının kalitesi her daim sağlamlık özelliği göstermesi ile oldukça büyük bir öneme sahiptir. Uzayıp kısalabilir bir yapıya sahip bu borular oldukça uzun olmasından dolayı istenilen açılardan çekimler yapılabilmesine olanak tanımaktadır.
Jimmy jib kamera sistemlerinin istenilen her açıdan kaliteli görüntüler çekebilmesi popülerliğinde en büyük unsurlardan bir tanesidir. Bu borular yardımıyla zorlu doğa koşullarında veya dar açılarda rahatlıkla kaliteli çekimler yapabilirsiniz.
Hareketli bir iskele yapısına sahip bu sistemler ile belgesel çekimlerim, futbol maçları, haber programları, tanıtım yazıları ve klip çekimleri gibi daha bir çok aktivite yapabilmeniz mümkündür. Bu kadar geniş kullanılabilirlik yapısına sahip bu kamera sistemleri bu sektördeki profesyonellerin işlerini oldukça fazla bir şekilde kolaylaştırmaktadır.
Kameranın monta edildiği mekanik bir cihaz olan bu sistemler sağlamlık yönünde de farkını ortaya koymaktadır. Jimmy jib Borularının Kalitesi oldukça önemli olmaktadır. Bu borular ne kadar sağlam olursa bu cihazı kullanan Jimmy Jib Operatörlerinin işi o derece kolaylaşmakta ve kullanan kişinin güvenliği de doğru orantılı bir şekilde artmaktadır.
Ülkemizde üretilen ve satışa sunulan bu profesyonel cihazlar yurtdışında üretilen ve satışa sunulan cihazlardan daha uygun fiyatlardan satılmaktadır ve daha kaliteli bir yapıya sahiptir. Ayrıca teknik bakım hizmetlerinden yararlanmak için yurtiçindeki firmalardan Jimmy jib cihazları satın almanızı öneriyoruz.
Her açıdan görüntüler elde etmek oldukça zor ve meşe katli bir süreçtir. Bu yüzden bu tür sistemlerin sağlamlığı yani Boruların Kalitesi oldukça önemlidir. Çünkü kalitesiz borular bu tür sistemlerin sorunlar çıkarmasına yani hasar görmesine, görüntülerde titremeler yaratmasına ve güvenlik açısından zafiyetler çıkarmasına neden olmaktadır.
Jimmy jib borularının kalitesi ve kullanışlı yapısı işinizde verimliliğinizi artırmaya büyük katkı sağlayacaktır…

Leave a Comment