Jimmy Jib profesyonel kamera çekimlerinde kullanılan ürünlerden biri olup son derece gerekli cihazlardan biridir. Yurt içerisinde üretimi pek mümkün olmayan ancak neredeyse her kamera çekiminde işe yarayan bir özellikte olmasından dolayı tercih edilen bu makineler farklı yönlerde çekim yapabilme avantajına sahiptir. Kaliteli çekimler yapmak isteyenler için üretilen bu ürünlerin sayısız avantajı bulunuyor olsa da bu avantajların başında hızlı kurulumları gelmektedir. Bir ürünü kurmak için saatlerce uğraşmak çoğu zaman verimsiz çalışmalar yapılmasına neden olduğu için mutlaka hızlı kurulabilen araçlardan kullanılması daha iyi olacaktır. Jimmy Jibler ise farklı çeşitlerde üretilen ürünlerdendir. Bu ürünler kendi içerisinde büyük küçük gibi özelliklere ayrıldıkları için kurulumları farklı olabilmektedir.


Belgesel Çekimlerinde Hızlı Sistem!
Belgesel çekimlerini hepimiz az çok izlemişizdir. Gerçekten zamanla yarışan ve çoğu zaman ise zorlu koşullardan geçen belgeselciler için kamera sistemleri büyük önem taşır. Bir hayvanın ve ya doğa üzerindeki başka bir canlının çekiminin yapılmasında sabah saatlerinden gecenin en karanlık vakitlerine kadar kamera kullanılması gerekebilir. Görüntü kalitesini yükselten ürünlerden olan Jimmy jib ise birkaç saat süren bir kuruluma sahip olsa idi bu tür ortamlarda kullanılamayan ürünlerden biri haline gelecekti. Ancak kısa sürede kurulmayı sağlayan Jimmy jibler birkaç dakikalık uğraşlar sonucu kullanılabilir hale gelmektedir. Dayanıklı olarak üretilen bu cihazlar eğer safari gibi ortamlarda kullanılacaksa daha dayanıklı olanları seçilmelidir. Kurulum istemeden araçlar üzerinde taşınabilir olacağı için kurmadan da kullanılan türleri vardır.
Setlerde Jimmy Jib Hızı!
Klip ya da film, dizi gibi set ortamlarında da oldukça önemli cihazlardan biri olan Jimmy Jibler zamanın oldukça önemli olduğu zamanlarda hızlı kurulumu sayesinde büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uzun süren set çekimlerinde bir de cihazların kurulumu ile ilgili zaman kaybı yaşanması ise çoğu zaman set verimini düşürmekte ve kalitesiz çekimlere neden olmaktadır. Ancak Jimmy jib daha profesyonel çekimlerde kullanılan bir cihaz olduğundan dolayı hızlı kurulabilen ve pratik kullanıma sahip bir ürün olarak hizmet verir. Büyük setlerden en kolay çekimlere kadar her yerde kullanılabilir özellikte olmasının nedeni ise bu ürünlerin gerçekten kolay kurulabilmesinden kaynaklanmaktadır.
Canlı Yayınlarda Jimmy Jib!
Geniş kullanım alanına sahip olduğunu bildiğimiz Jimmy jib canlı yayınlarda da kullanılan ürünlerden biridir. Canlı yayınları daha etkileyici kılmasından dolayı seyircilere istenilen yayınları yapabilmeyi sağlayan bu ürünler farklı açılardan görüntüleme yapmaya imkân verdiği için özellikle küçük ortamlarda, stüdyolarda yapılan çekimleri daha heyecanlı ve kaliteli kılmaktadır. Canlı yayınlar ise zaman gerçekten çok büyük bir etkiye sahiptir. Bir anda milyonların karşısına çıkacak olan canlı yayın ekipleri hızlı kurulabilen ve hızlı hareket edebilen sistemleri tercih ederler. Bu sistemlerden biri olan Jimmy Jib ise canlı yayınların vazgeçilmezlerinden biri olmaktadır.
Diğer Çekimlerde Hızlı Kurulum!
Jimmy Jiblerin kullanım alanı oldukça geniştir. Hatta günümüzde düğünlerde, kısa film çekimlerinde ve daha pek çok alanda profesyonel çekim yapmayı sağlayan Jimmy jibler kullanılmaktadır. Aniden çıkan organizasyonlarda kamera ile çekim yapacak olan kişiler için hızlı kurulum sağlayan bu ürün zaman kaybını en aza indirerek verimli bir çalışma ortamı hazırlamaktadır. Jimmy Jib kullanımında güçlü bir etkiye sahip olan hızlı kurulum avantajı aynı zamanda hızlı hareket edebilirlik ve hızlı bir şekilde yeniden sökülme sürecinde de kendini göstermektedir. Her haliyle hızı seven Jimmy Jib ürünler boyutlarına ve tekerlekli- tekerleksiz gibi çeşitlerde kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu ürün hızlı kurumla birlikte kolay taşınabilir bir özelliktedir.

Leave a Comment