Jimmy jib; profesyonel görüntüler elde edilmesine yarayan vinç’e benzeyen görüntüsü ile kaliteli mekanik araçlardır.
Oldukça kaliteli görüntüler elde edilmesine yarayan Jimmy jibler sinema, dizi, film, reklam gibi sektörlerin önemli yardımcı malzemeleri arasındadır.
Canlı yayınlarda, haber bültenlerinde, belgesellerde, futbol maçlarında, klip çekimlerinde kullanılan bu profesyonel kamera sistemleri kullanışlı özellikleri ile de dikkat çekmektedir.
Jimmy jib modelleri sağlamlık yönünden de oldukça iyidir.Yerden destek alabilir yapısı ile sağlamlığını artıran yapısı titrek olmayan sağlam görüntüler elde edilmesini sağlamaktadır.


Jimmy jib modelleri sağlamlığının yanında kolay taşınabilir oluşu, hızlı kurulum sağlaması gibi özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır.
Profesyonel kişi ve kişilerin büyük yardımcısı olan bu kamera sistemleri her açıdan görüntüler alınabilmesine olanak sağlamaktadır. Zor koşullarda dahi oldukça iyi açılardan elde edilen görüntüler sayesinde HD kalitesinde görüntüler elde edilebilmektedir.
Terazi şekline benzer yapısı ile oldukça işlevsel olan Jimmy jibler orta kısmında bulunan raylar ve lastik tekerlekleri ile hem sağlamlık hem de esneklik kazanmaktadır.
Her açıdan görüntü elde etmek isteyenlerin ilk tercih edebileceği ürünlerin başında gelen Jimmy jiblerin diğer adı Crane olarak bilinmektedir. Zor koşullarda, dar açılarda kısaca her türlü imkânlarda istenilen açıdan görüntü alabilmeye yarayan bu profesyonel kamera sistemleri kameranın anlık görüntü alabilmesine olanak tanımaktadır.
Profesyonel kişi ve kişiler tarafından kullanılması gereken bu sistemler bu kişilerin yetenekleri ile birleştiğinde ortaya muazzam görüntüler çıkarabilmektedir. Jimmy jibleri kullanan kişilere ise Jimmy jib Operatörü denilmektedir. Bu kişiler sektörde deneyim ve tecrübe kazandıktan sonra Jimmy jib operatörü olabilmektedir.
Jimmy jib modellerinin sağlamlık özelliği gösterebilmesi için malzeme kalitesinin de çok iyi düzeyde olması gerekmektedir. Bu cihazların ucuz olanları hem malzeme kalitesi yönünden hem de sağlamlık yönünden önemli sorunlar çıkarabilmektedir.
Bu yüzden satın alma aşamasında iken sadece fiyat araştırması yapmak doğru olmayacaktır. Fiyat araştırmasının yanında ürünün kalitesi ve malzeme özellikleri de dikkate alındığında ilerde karşılaşılabilecek önemli sorunları da kesmiş olursunuz.
Jimmy jib ile istediğiniz her açıdan sağlam görüntüler elde edebilirsiniz…

Leave a Comment