Profesyonel anlamda kamera çekimi yapacak olan kişilerin ya da yapım ekiplerinin tercih ettiği ürünlerden olan Jimmy Jibler kamera arkasında büyük işler halleden bir ürün olmaktadır. Kullanım açısından oldukça basit bir yapıda olması ile birlikte hızlı kurulum gibi önemli özellikleri de olan bu ürün kolay taşınma özelliği ile de tercih edenlerin beğenisini kazanmaktadır. Hemen her kamera çekimine önemli bir rolü olan Jimmy Jib kolay taşınabilir özellikte olmasaydı oldukça ağır ve hantal bir ürün olarak daha az yerde kullanılacaktı. Ancak kolay taşınması bu ürünü her yere götürebilme, bir anda ortaya çıkan çekimler için hemen kurulabilme ayrıcalığı sunmaktadır.


Her Yere Taşınabilir Jimmy Jib!
Kameralar genellikle habercilikte, film- klip çekimlerinde, belgesellerde, sokaklarda yapılan serbest çekimlerde ve daha pek çok alanda kullanılabilir özelliktedir. Kameralar ile yapılan çekimleri daha kaliteli kılacak olan Jimmy Jib ise saydığımız çekim alanlarına kısa sürede ulaştırılması gereken ürünlerden biri olmaktadır. Gerçekten kaliteli çekimler yapmak adına tercih edilen bu ürün her yere sığabilecek şekillerde üretilmektedir. Bu sayede her yere taşınabilen Jimmy Jibler kameralardan daha hafif yapıda oldukları için büyük bir taşıma gücü istememektedir. Kolaylıkla taşınabildiği için özellikle belgesel çekimlerinde büyük faydası olan bu ürün habercilikte de en az belgesel çekimlerindeki kadar tercih edilebilir olmaktadır.
Ani Çekimlerde Kolay Taşınabilirlik!
Aniden çekim yapılması gerektiğinde ve ya çok kısıtlı zamanlar kaldığında bile kamera ile kaliteli çekimler yapacak olan kişilerin yanlarına alacakları ürünlerden olan Jimmy Jibler kısa sürede istenilen yere taşınabilmektedir. Kamera ile birlikte ayrılmaz bir bütün olabildikleri gibi ani zamanlarda bile bir yerden bir yere taşınması zor olmadığı için tercih edilebilecektir. Hızlı sökülüp hızlı kurulma özelliği nedeniyle de öne çıkan bu ürün çok ağır olmamasından dolayı elde de taşınabilmektedir. Kamera çekimlerinde aranılan pratiklik ve hafiflik ilkesine uygun olarak üretilen Jimmy Jibler kaliteli ürünlerden üretildiklerinde daha hafif yapıda olmaktadırlar. Taşıma esnasında herhangi bir nedenle kolay kolay hasar almayan yapıları sayesinde de daha avantajlı olmaktadırlar.
Her Ortama Uyum Sağlayan Yapı!
Jimmy jibler taşınabilir özellikte olmalarının yanında her ortama da uyum sağlayan ürünlerdir. Bazı kamera sistemleri taşınabilir hale geldiklerinde bile araçlarda ya da elde taşınamayacak kadar yer kaplayan ve farklı parçalarının çıkma, hasar alma riski olan ürünlerdir. Ancak Jimmy jibler tamamen kurulumu ve toparlanması kolay olduğu gibi elde taşımaya, araçlarda taşımaya uyum sağlayacak ürünlerdendir. İstenilen yere kolaylıkla girebildiği için ve parçalarında bir bütünlük olduğu için hasar alması da kolay olmamaktadır. Uzun ömürlü bir kullanım sağlayan Jimmy Jib çekim yapılacak yerlere ulaştırılırken en az sorun çıkaran sistemlerden biridir.
Çekim Esnasında Kolay Taşınabilirlik
Bazı Jimmy jib ürünler tekerlekli olmadıklarından dolayı elde taşınarak konumu ayarlanabilecek ürünlerden olmaktadırlar. Bu nedenle çekim sırasında kişilerin kolaylıkla bir yerden bir yere götürüp getirmesine imkân sağlayan bu ürünler hafif yapıları ve işlevsel olma özellikleri sayesinde tercih edilmektedirler. 25 kiloya kadar kamera taşıma kapasitesine sahip olan Jimmy jibler her türlü yayıncılık işlerinde kullanımı en kolay ve tercih edilen bir üründür.

Leave a Comment