Jimmy Jib Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jimmy Jib sinema sektöründen istenilen açılarda görüntüler almanıza yarayan önemli teknik ekipmanlardan bir tanesidir.

Bu tarz önemli ekipmanları tercih ederken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Jimmy Jib Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler noktalara değineceğimiz bu yazımızda birbirinden önemli bilgiler ile sizlerin karşısında bulunmaktayız.

Jimmy Jib hareket kolaylığı neticesinde önemli görüntüler elde edilmesini sağlayan mekanik cihazlardır. Bu tür cihazların hareket esnekliği kilit bir nokta olduğu için bu ürünlerde seçim yapılırken hareket kabiliyetinin sınırlı olup olmadığına, ne kadarlık bir hareket kabiliyetine sahip olduğuna varıncaya kadar incelemek gerekmektedir.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de yedek parça bulunurluğudur. Satın alma sürecinden sonra kullanımdan sonra olabilecek parça bozukluklarında yedek parçanın temin edilebilirliği oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü yedek parçanın bulunabilirliği ne kadar çok uzak ise işlerinizin aksaması da bir hayli fazla olacaktır. Bu yüzden yurtiçindeki yerli firmalardan bu tarz ürünleri temin etmeniz daha doğru olacaktır.

Jimmy Jib Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler seçilirken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de uygun uzayabilme özelliğidir. Bu özelliği belirlerken mevcut iş kapasitenizi ve ilerde olabilecek iş projelerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Aksi takdirde boş yere tekrarda bu ürünlere masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Ürünün kolay kullanılabilir olup olmadığı da çok önemli noktalardan bir tanesidir. Sabit bir çekim stüdyo’ya sahip değilseniz daha pratik hızlı kurulum yapılabilecek ürünleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Bu tarz ürünlerde fiyat ile kalite doğru orantılı olduğunu da söyleyebiliriz. Yani karşınıza çıkacak her ucuz ürünü hemen almamanızı kalite kontrolleri yaptıktan sonra uygun ise almanızı tavsiye ediyoruz.

Jimmy Jib modelleri profesyonel çekim imkânları sunan kaliteli ürünlerdir. Satın almak istediğiniz ürünleri detaylı bir incelemeden sonra almanızı öneriyoruz.

Yazımızı kısaca özetlemek gerekirse Jimmy Jib alırken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;

  • Kolay hareket edilebilirlik

  • Uygun uzama kapasitesi

  • Hızlı kurulum

  • Yedek parça

  • Ve son olarak kolay taşınabilir olup olmadığıdır.

Yukarıda saydığımız beş temel noktaya dikkat etmeniz halinde bu gibi noktalarda sıkıntı yaşamayacağınızın garantisiniz verebiliriz…

Leave a Comment